Kontakta oss

Kontakta oss

Har du några frågor? Kontakta oss gärna!

Hedenbys
Hedenbys har anor sedan 1927 och förser Stockholmsmarknaden med frukt och grönsaker från hela världen.

SabaFruit
SabaFruit är vårt moderbolag med kontor, lager och packeri i Helsingborg. Företaget ägs av AB Paulssons Försäljning i Lund och Saba Shared Service Center AB (Dole).

Adress
Hedenbys i Stockholm AB
Tuna gårdsväg 11
147 43 Tumba
Växel
08-449 09 00


Platschef
Marcus Sjöholm
Platschef
0730-57 17 74
marcus@hedenbys.se

Marknad

Nicklas Westin
Marknad
08-449 09 06
0725-12 88 10
nicklas@hedenbys.se

Pelle Larsson
Marknad
08-449 09 11
0730-30 76 16
pelle@hedenbys.se

Ekonomi

Ina Sandberg
Ekonomi
08-449 09 08
ina@hedenbys.se

Lager
Fredrik Danielsson
Lageransvarig
0705-29 62 87
fredrik@hedenbys.se

Kent Johansson
Lageransvarig
0708-99 23 13
kent@hedenbys.se

Inköp/Försäljning
James Quinn
Inköp/försäljning
08-449 09 03
james@hedenbys.se

Janne Nilsson
Inköp/försäljning
08-449 09 05
janne@hedenbys.se

Per Hallengärd
Inköp/försäljning
08-449 09 04
per@hedenbys.se

Sandra Holm
Försäljning
08-449 09 02
sandra@hedenbys.se

Kim Ottosson
Försäljning
kim@hedenbys.se

[/column]