Kontakta oss

Kontakta oss

Har du några frågor? Kontakta oss gärna!

Hedenbys
Hedenbys har anor sedan 1927 och förser Stockholmsmarknaden med frukt och grönsaker från hela världen.

SabaFruit
SabaFruit är vårt moderbolag med kontor, lager och packeri i Helsingborg. Företaget ägs av AB Paulssons Försäljning i Lund och Saba Shared Service Center AB (Dole).

Adress
Hedenbys i Stockholm AB
Tuna gårdsväg 11
147 43 Tumba
Växel
08-449 09 00


Ekonomi

Ina Sandberg
Ekonomi
08-449 09 08
ina@hedenbys.se

Lager
Fredrik Danielsson
Lageransvarig
0720920472
fredrik@hedenbys.se

Kent Johansson
Lageransvarig
0720920473
kent@hedenbys.se

Inköp/Försäljning
Kent Nyberg
Inköp
08-4490905
kent.n@hedenbys.se

James Quinn
Inköp/försäljning
08-449 09 03
james@hedenbys.se

Jesper Karlkvist
Försäljning
08-4490904
jesper@hedenbys.se

Johanna Olsson
Försäljning
084499690
Johanna@hedenbys.se

Malin Kjellin
Försäljning
084490902
malin@hedenbys.se

Kim Ottosson
Försäljning
084490901
kim@hedenbys.se

Toni Latvala
Försäljning
084490906
toni@hedenbys.se